З українських портів вийшло чотири судна з агропродукцією

У середу, 7 грудня, з морських портів Одеської області вийшло 4 судна з 149,3 тис. тонн агропродукції на борту, яка буде доставлено в Азію та Європу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

«Зернова ініціатива: з портів Великої Одеси вийшли 4 судна з 149,3 тис. тонн агропродукції для Азії та Європи», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед цих суден є балкер SUGAR, який доставить 37,5 тис. тонн олії для Індії.

На першому саміті Grain from Ukraine зібрано $150 млн, який передбачає прямі закупівлі українського експортного зерна та передачу країнам Африки та Азії, що його потребують. 

Видання Bloomberg повідомляє, що згідно з дослідженням NASA Harvest, РФ вкрала українського зерна на окупованих територіях щонайменше на 1 млрд доларів.

Як повідомлялось, за даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

З початку повномасштабного вторгнення Росія почала масштабне вивезення на свою територію українського металу, сільськогосподарської і будівельної техніки. А історія з блокуванням Росією експорту українського зерна і, водночас, — вивезення вкраденого збіжжя з нових окупованих територій набула світового масштабу.

На окупованій частині Запорізької та Херсонської областей з’явилися перевірені чиновницькі кадри з «вєлікой і необъятной», які удосконалили схему «зернового експресу».

Читайте докладніше у матеріалі ЦЖР Окупаційний оператор. Хто вивозить вкрадене українське зерно із Запорізької області

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine