У Мелітополі російські окупанти почали видавати чоловікам повістки до військкоматів – Генштаб ЗСУ

У Мелітополі Запорізької області російські окупанти почали видавати чоловікам повістки до військкоматів, чим Російська Федерація в черговий раз порушує норми міжнародного права, зокрема Женевську конвенцію, тим, що проводить мобілізаційні заходи на тимчасово окупованих територіях України.

Російський блокпост на в'їзді до окупованого Мелітополя Фото: РИА Новости

За даними Генштабу ЗСУ, через значні поточні втрати, російські загарбники планують поповнити ряди своїх військ мешканцями захоплених ними українських міст та сіл.

Зокрема у Мелітополі «потенційним призовникам» роздають повістки з вимогою найближчим часом прибути до військового комісаріату.

Незаконний призов почався і у Криму. Зокрема у місті Керч проводяться звірки даних військовозобов’язаних осіб на «державних підприємствах».

Російські військові упродовж останніх тижнів на блокпостах не випускають з тимчасово окупованих територій Запорізької області чоловіків призовного віку. Це робиться для того, що вони не змогли уникнути мобілізації, яка проводиться в Росії і на окупованих територіях України.

Як повідомлялось, за інформацією Генштабу ЗСУ, у Росії та на тимчасово окупованих територіях України з 10 грудня готується нова хвиля прихованої мобілізації до лав російських окупаційних військ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine