Російські військові завезли «Гради» на ЗАЕС і готують провокації – Енергоатом

Новини
ЗАЕС

Російські військові завезли на територію Запорізької АЕС кілька РСЗВ «Град» і готують провокації.

Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

«На територію захопленої Запорізької атомної електростанції рашисти вчора завезли кілька реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Град». Цю зброю загарбники розмістили біля енергоблока № 6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, де раніше будували деякі «захисні споруди» в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки», – наголосили у компанії.

В Енергоатомі вважають найбільш вірогідною провокацією, що готується, обстріли протилежного берега Дніпра, зокрема міст Нікополь і Марганець, установками «Град» безпосередньо з майданчика ЗАЕС, під «прикриттям» енергоблоків та СВЯП.

«Звертаємося до МАГАТЕ й усієї світової атомної спільноти, інформуючи про додаткове розміщення РСЗО «Град» безпосередньо на майданчику ЗАЕС. І вкотре закликаємо створити безпекову зону всередині та навколо станції за її повної демілітаризації й деокупації», – йдеться у заяві Енергоатома.

«Росенергоатом» призначив нового «директора» Запорізької атомної електростанції. Керувати електростанцією, яку у березні захопили російські військові, буде Юрій Чернічук, який донедавна був головним інженером станції. Про нове призначення повідомив так званий т.в.о. «губернатора» Запорізької області, колаборант Євген Балицький, пише Центр журналістських розслідувань.

  • Нагадаємо, Запорізька АЕС, перебуває в окупації з березня 2022 року. Це найбільша станція в Європі і третя по потужності в світі.
  • У вересні на станції побували експерти МАГАТЕ, які у звіті за підсумками місії закликали створити зону безпеки наколо ЗАЕС.
  • В жовтні президент РФ Путін видав Указ про «прийняття ЗАЕС у федеральну власність».
  • Наприкінці листопада на територію станції перестали пускати співробітників, які не уклали контракти з «Росатомом».