Через загрозу мобілізації до армії РФ тисячі кримських татар змушені були покинути Крим, щоб не воювати проти ЗСУ – Джемілєв

Новини
Мустафа Джемілєв, національний лідер кримськотатарського народу, народний депутат Фото: qirim.news

Після оголошення мобілізації в Росії і на окупованих територіях України тисячі кримських татар змушені були покинути окупований кримський півострів та виїхати за кордон, щоб не воювати проти своїх же, проти української армії.

Про це в інтерв’ю виданню QIRIM.News заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

За його словами, тисячі кримських татар поїхали до країн Європи та Туреччини, хоча Меджліс кримськотатарського народу, звертаючись до співвітчизників, не закликав їх залишити Крим.

«Ми рекомендували їм продовжувати залишатися в Криму, однак у жодному разі не брати участь у війні проти України, навіть під загрозою тюремного терміну. Все ж багато хто залишив Крим, але разом [з тим] у багатьох наших людей у Туреччині, з яким я зустрічався там, є бажання повернутися на батьківщину якнайшвидше», – сказав Джемілєв.

Він також нагадав, що у Криму російські силовики порушили вже сотні судових справ проти тих, хто не хоче воювати у складі російської окупаційної армії.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, в окупованому Криму в ході оголошеної Путіним «часткової мобілізації» росіяни повально забирають мешканців сіл, повістки виписують на вулицях, підприємствах і блокпостах. При цьому 90% повісток отримують кримські татари, хоча вони складають лише 13-15% населення півостро

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що в окупованому Криму масово розносять військовозобов’язаним чоловікам повістки до армії РФ згідно зі складеними списками.

За інформацією Генштабу ЗСУ, в окупованому Криму російські загарбники готуються до нової хвилі мобілізації мешканців півострова до лав Збройних сил РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter