У Криму окупанти масово розносять повістки до армії РФ – Чубаров

Новини
Мобілізовані до лав ЗС РФ кримчани в окупованому Севастополі Фото: Скриншот відео

В окупованому Криму масово розносять військовозобов’язаним чоловікам повістки до армії РФ згідно зі складеними списками.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«В окупованому рф Криму знову масово розносять повістки відповідно до заздалегідь складених списків. Аналіз списків, які потрапили до Меджлісу кримськотатарського народу, свідчить про те, що у місцях компактного проживання кримських татар російські окупанти проводитимуть тотальну зачистку чоловіків 1995 – 2004 років народження, тобто віком від 18 до 27 років», – написав Чубаров.

Він додав, що російська окупаційна «влада» Криму під виглядом «осіннього призову» насправді проводить мобілізацію мешканців Криму в окупаційну армію.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило осінній призов та примусову мобілізацію мешканців до лав Збройних сил РФ на тимчасово окупованих територіях України.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, в окупованому Криму в ході оголошеної Путіним «часткової мобілізації» росіяни повально забирають мешканців сіл, повістки виписують на вулицях, підприємствах і блокпостах. При цьому 90% повісток отримують кримські татари, хоча вони складають лише 13-15% населення півострова.

Російські окупанти відправляють мобілізованих жителів Криму без спеціальної підготовки для участі у бойових діях на території Херсонщини.

Дивіться блог Микити Панасенка, про те, як в окупованому Криму триває мобілізація резервістів до російської армії. Це черговий міжнародний злочин керівництва Росії – адже на війну з Україною примусово мобілізують її ж громадян із незаконно анексованого півострова. Тисячі потенційних «мобіків» покинули Крим, але тисячі уже взяли у руки автомат і присягнули окупантам.

Нагадаємо:

  • Регіональний центр прав людини ще на початку вторгнення підготував для кримчан спеціальну пам’ятку із рекомендаціями, як можна уникнути російської мобілізації. Вона актуальна й досі.
  • У військкоматах в окупованих Криму і Севастополі мобілізованим видають кирзові чоботи з резервів часів СССР і літнє обмундирування. Телеграм-каналами ширяться відео про видачу поржавілих і пошкоджених автоматів Калашникова в різних регіонах РФ.