В Мурманську знову горів російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов», який ремонтують вже 5 років (Фото)

У російському Мурманську знову сталася пожежа на єдиному у ВМФ РФ авіаносному крейсері «Адмірал Кузнєцов», який з 2016 року стоїть на ремонті на заводі «Звездочка».

Пожежа на авіанесучому крейсері «Адмірал Кузнєцов», Мурманськ, 22.12.2022 Фото: t.me/s/groupmurmansk

Про це повідомляє російське державне агентство ТАСС.

«Пожежа сталася на крейсері «Адмірал Кузнєцов», що стоїть на ремонтному заводі «Звездочка» в Мурманську. На борту «Адмірала Кузнєцова», що стоїть у сухому доці судноремонтного заводу «Звездочка», сталося займання. Постраждалих немає, евакуйовано 20 осіб», – сказав співрозмовник агентства.

Пізніше повідомили, що займання на крейсері загасили, збитків немає.

Голова Об’єднаної суднобудівної корпорації Олексій Рахманов заявив, що на авіаносці сталося «локальне загоряння».

«Жодної пожежі не було, було локальне загоряння, загашено об 11:30 силами особового складу та представників пожежних служб, які перебувають на території заводу. Оперативно спрацювала система боротьби за живучість, пошкоджень та збитків немає», – сказав Рахманов.

Місцевий Telegram-канал опублікував фото «Адмірала Кузнєцова», з передньої частини якого йде густий дим. Авіаносець зараз стоїть у доці №35 заводу «Звездочка».

«Адмірал Кузнєцов» – єдиний авіаносний крейсер у складі ВМФ Росії – був введений в експлуатацію на початку 1991 року. У 2016 році він брав участь в російській військовій операції в Сирії. При проході «Кузнєцова» через протоку Ла-Манш на шляху з Североморська до сирійського узбережжя Середземного моря спостерігачі звернули увагу на густий чорний дим, який йшов з труб корабля. Російська влада відкинула припущення про неполадки на борту судна, проте повідомила про те, що «Адміралу Кузнєцова» належить ремонт.

«Адмірал Кузнєцов» став на ремонт у Мурманську після повернення у 2016 році з Середземного моря. За час ремонту на кораблі вже сталось кілька надзичайних подій.

Нагадаємо:

  • В ніч на 30 жовтня 2018 року у селищі Росляково під Мурманськом при виході крейсера «Адмірал Кузнєцов» з плавучого дока на його палубу впав кран. В результаті інциденту крейсер отримав пошкодження, а сам док затонув. Чотири людини постраждали, одна людина зникла безвісти.
  • У 2019 році на авіаносці сталася пожежа у ході ремонтних робіт. Завершення ремонту корабля та передача до складу Військово-морського флоту РФ планується у 2024 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine