В Офісі президента України назвали «пропагандистським жестом» вказівки Путіна припинити вогонь на Різдво

Новини
Президент РФ Володимир Путін та міністр оборони РФ Сергій Шойгу Фото: AP

Російський президент Володимир Путін доручив міністрові оборони РФ Сергію Шойгу запровадити з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня режим припинення вогню на честь святкування Різдва. В Офісі президента України назвали ініціативи російського керівництва «пропагандистським жестом» і не побачили в них бажання Путіна припинити війну.

Про різдвяне припинення вогню йдеться у «вказівках президента Росії Збройним силам РФ», які опубліковані на сайті Кремля.

«Враховуючи звернення Святішого Патріарха Кирила, доручаю Міністру оборони Російської Федерації запровадити з 12.00 6 січня 2023 року до 24.00 7 січня 2023 року режим припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення сторін в Україні. Виходячи з того, що в районах бойових дій проживає велика кількість громадян, які сповідують православ’я, закликаємо українську сторону оголосити режим припинення вогню та дати можливість їм відвідати служби у Різдвяний святвечір, а також у День Різдва Христового», – йдеться в документі.

У відповідь на цей заклик Кремля Офіс президента України оприлюднив у ЗМІ коментар радника глави ОП Михайла Подоляка, який назвав його «пропагандистським жестом» та зазначив, що у «вказівках Путіна» про різдвяне перемир’я немає ані найменшого бажання припинити війну.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента Фото: president.gov.ua

«Безперечно, це виключно пропагандистський жест. І нічого більше. Росія всіляко намагається хоча б на якийсь час знизити інтенсивність боїв та інтенсивність ударів по своїх логістичних центрах для того, щоб отримати час на проведення додаткової мобілізації, будівництво масштабних укріплень на захоплених територіях та перегрупування армії. Це не вдалося зробити тими чи іншими військовими способами. Тому в хід пішли стандартні інформаційні хитрощі», – зазначив Подоляк.

Крім того, вказав він, Росія хоче показати нібито «гуманістичні підходи у війні» і спробувати переконати європейців, щоб вони почали тиснути на Україну.

«Завдання одне: «негайний стіл переговорів, прийняття російського ультиматуму, нова лінія розділення». Ось цинічний зміст вказівки Путіна про «тимчасове припинення вогню». Банальний прийом. У цьому немає найменшого бажання припинити війну. Тим більше нагадаю, що тільки Росія атакує ракетами/дронами цивільні об’єкти, включно з місцями релігійних обрядів, і робить це саме у святкові різдвяні дні. Тому ще раз: не потрібно реагувати на свідомо маніпулятивні ініціативи керівництва РФ», – наголосив Подоляк.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.