Судитимуть колаборантку, яка добровільно стала «заступницею начальника слідчого відділення» поліцаїв Нової Каховки

Новини
Наталя Мармій, обвинувачена у колабораційній діяльності. Фото з соцмереж

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно Наталі Мармій — мешканки Херсонщини, яка добровільно почала співпрацювати з російськими загарбниками та стала «заступницею начальника слідчого відділення» окупаційного «відділку поліції» у Новій Каховці.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Жінці інкримінується колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111–1 КК України).

«Так звана «поліцейська» організовувала роботу відділу, здійснювала добір кадрів до псевдоправоохоронного органу, виконувала інші завдання та функції покладені на неї», — йдеться у повідомленні.

Центр журналістських розслідувань розповідав про Наталю Мармій у матеріалі «Поліцаї» на захопленій території півдня України» від 29 квітня 2022 року. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мармій працювала дитячим психологом. З приходом російської окупації у Нову Каховку стала так званою «слідчою», а потім — «заступницею начальника відділу». Жінка сама прийшла в захоплений відділок поліції у Новій Каховці та запропонувала свої послуги окупантам.

«Зараз патріотизм більше показує робота на місто. Не мітинги, не збори, не розповіді про те, хто де стоїть», — говорила Мармій у сюжеті російських пропагандистів, натякаючи на мешканців Херсонщини, які протистояли окупації.

Наталі Мармій було оголошено про підозру у травні 2022 року. За даними розкладу судових засідань, кримінальне провадження за її обвинуваченням розглядатиме Суворовський районний суд Одеси.

Нагадаємо:

  • За публічного обвинувачення прокуратури АРК та міста Севастополя до 12 та 13 років позбавлення волі заочно засуджено двох окупаційних суддів з Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, це колишня суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Білоус Марина Олександрівна та колишня суддя Нахімовського районного суду міста Севастополя Дядя Тетяна Володимирівна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter