Прем’єр-міністр Великої Британії Сунак офіційно підтвердив рішення надати Україні танки Challenger 2

Новини
Challenger 2

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час телефонної розмови з Президентом Володимиром Зеленським підтвердив рішення його уряду надати Україні танки Challenger 2.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби британського прем’єра.

«Лідери обговорили поточну ситуацію у війні росії проти України, де послідовні перемоги України відкидають російські війська назад, що посилює їхні військові та моральні проблеми. Вони погодилися з необхідністю скористатися цим моментом для прискорення глобальної військової та дипломатичної підтримки України», – йдеться в повідомленні.

В ньому зауважується: «Прем’єр-міністр окреслив амбіції Великої Британії посилити нашу підтримку України, в тому числі шляхом надання танків Challenger 2 та додаткових артилерійських систем».

Сунак і Зеленський привітали інші міжнародні зобов’язання у цьому ключі, зокрема пропозицію Польщі передати Україні роту танків Leopard.

«Прем’єр-міністр підкреслив, що він та весь уряд Великої Британії будуть активно працювати з міжнародними партнерами, щоб якомога швидше надати Україні таку підтримку, яка дозволить їй використати свою перевагу, виграти цю війну та забезпечити міцний мир», – ідеться в повідомленні.

Уряд Великої Британії вперше підтвердив, що планує надати Україні танки, заявив речник уряду, якого цитує видання The Financial Times.

Президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Львова заявив, що Варшава ухвалила рішення передати Києву «роту танків» Leopard 2 в межах міжнародної коаліції.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.