У виправній колонії Сімферополя окупанти вербують в’язнів на війну проти України – Скрипник

Новини
Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи Фото: ukrinform

В окупованому Криму у виправній колонії №1 Сімферополя загарбники вербують засуджених за кримінальними статтями в’язнів, аби вони в складі російської армії воювали проти України.

Про це агентству Укрінформ повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

«Маємо підтверджену інформацію, що у виправній колонії №1 у Сімферополі загарбники вербують для участі у війні Росії проти України в’язнів, які сидять за кримінальними статтями», – сказала Скрипник.

За її словами, практика вербування людей, засуджених за кримінальні злочини, поширена у Росії. Особливо це застосовується щодо в’язнів, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини у колоніях суворого режиму.

«Перші сигнали ми отримали у березні минулого року, коли громадяни України, які перебували на території РФ, повідомляли, що люди (фінансиста ПВК «Вагнер» Євгена – ред.) Пригожина вербують людей для участі у військових діях проти України», – зазначила правозахисниця.

Як повідомлялось, російський бізнесмен Євген Пригожин, який відомий як «кухар Путіна», особисто вербує у російських колоніях ув’язнених для терористичного формування ПВК «Вагнер», що бере участь у війні проти України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.