Британія дає Україні ще 600 ракет Brimstone, а Данія – 19 САУ CAESAR

Новини
Brimstone

Британія передасть Україні 600 ракет Brimstone, а Данія – 19 самохідних артилерійських установок CAESAR.

Про це оголосили міністри оборони двох країн.

Глава Міноборони Британії Бен Воллес оголосив, що крім танків Challenger 2, Британія відправить в Україну не менше трьох батарей самохідних артилерійських установок AS-90 155, кілька бронемашин, у тому числі Bulldog, а також ще 600 ракет Brimstone.

Він наголосив, що це буде «неймовірно важливим для допомоги Україні в домінуванні на полі бою».

Велика Британія має намір передати Україні понад 200 броньованих автомобілів.

Британія також надасть Україні ще 100 тисяч артилерійських снарядів, на додачу до 300 тисяч виділених раніше.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес оголосив про надання Україні найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги, до складу якого увійдуть не тільки танки Challenger 2 і САУ AS-90, але й бронетранспортери FV430 Mk3 Bulldog.

В свою чергу, міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен повідомив, що уряд країни вирішив безкоштовно передати Україні всі 19 самохідних артилерійських установок CAESAR 8х8 французького виробництва компанії NEXTER, які знаходяться на озброєнні данських Збройних сил. Передачу цих артилерійських систем підтримав парламент Данії. Разом із САУ Збройні Сил України отримають програму навчання для українських військових.

«Це дуже велика і значуща пожертва. Ми були у постійному контакті з українцями, зокрема, з приводу артилерії CAESAR, і я радий, що тепер ми отримали широку підтримку від парламенту, щоби пожертвувати її для боротьби за свободу України», – сказав Еллеманн-Єнсен.

«Водночас ми маємо знайти баланс між допомогою України та подальшим зміцненням обороноздатності Данії», – підкреслив Якоб Еллеманн-Єнсен.

При цьому він зазначив, що у систем можуть бути деякі технічні проблеми. Їх доведеться вирішувати у співпраці з виробником та Україною і в Києві про це знають.

Як повідомлялось, 14 січня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським підтвердив рішення його уряду надати Україні танки Challenger 2.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.