Росіяни вербують до складу ПВК «Вагнер» ув’язнених українців, примусово вивезених до РФ

Новини
Реклама ПВК «Вагнер» у російському Краснодарі Фото: kavkazr.com

Російські окупанти вербують до лав приватної військової компанії «Вагнер» ув’язнених громадян України, яких примусово вивезли до російських місць позбавлення волі.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

«Росія вербує ув’язнених громадян України, яких було примусово вивезено до російських місць позбавлення волі. Зокрема, в Краснодарі відбувається активне вербування таких осіб до складу приватної військової компанії «Вагнер». Більшість українських ув’язнених не задоволені примусовою зміною становища та зневажливим ставленням до них російських ув’язнених», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Генштабі, найактивніше закликають до участі у війні проти України людей, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини.

Як повідомлялось, в окупованому Криму у виправній колонії №1 Сімферополя загарбники вербують засуджених за кримінальними статтями в’язнів, аби вони в складі російської армії воювали проти України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.