Німеччина надає Україні черговий пакет військової допомоги: ракети для IRIS-T, вантажівки та тягачі

Німеччина надає Україні черговий пакет військової допомоги, до якого, зокрема, входитимуть ракети для систем протиповітряної оборони IRIS-T, вантажівки та тягачі.

Технік обслуги української зенітної ракетної батареї біля комплексу ППО IRIS-T Фото: АрміяInform

Список озброєння та обладнання опублікований на сайті уряду ФРН.

Зокрема, Україна отримає неназвану кількість ракет для системи ППО IRIS-T, 13 вантажівок, дві 15-тонні вантажівки, 12 сідлових тягачів та 4 напівпричепи; 12 транспортних засобів для охорони кордону та 2 пікапи.

Плануються до поставки у майбутньому 14 основних бойових танків Leopard 2A6 з боєкомплектом, дві броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3, дві радіолокаційні станції повітряного спостереження, а також 64 сідлові тягачі та 72 напівпричепи.

Як вказується, загальна вартість окремих ліцензій, виданих Федеральним урядом Німеччини на експорт військових товарів у період з 1 січня 2022 року по 23 січня 2023 року, становить 2 336 002 954 євро.

Як повідомлялось, 20 січня 2023 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус анонсував надання Німеччиною весняного пакету військової допомоги Україні на 1 млрд евро, пріоритет у якому надається протиповітряній обороні.

25 січня 2023 року уряд Німеччини офіційно оголосив про постачання танків Leopard 2A6 Україні та дав згоду на реекспорт цих танків з інших країн.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine