Українські танкісти прибули до Британії для навчання на танках Challenger 2

Українські танкові екіпажі прибули до Великої Британії, де розпочнуть навчання на танках Challenger 2, які Сполучене Королівство передає Україні.

Британський танк Challenger 2 Фото: wikipedia.org

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

«Українські танкісти прибули до Великої Британії для початку підготовки до продовження боротьби з Росією. Велика Британія надасть Україні танки Challenger 2 разом із країнами-партнерами, демонструючи силу підтримки України на міжнародному рівні», – йдеться у повідомленні.

26 січня заступник міністра оборони Британії Алекс Чалк висловив сподівання, що танки Challenger 2 прибудуть до України наприкінці березня.

До того часу українські військові проходитимуть інтенсивну підготовку з експлуатації та обслуговування техніки.

15 січня уряд Великої Британії підтвердив плани передати Україні ескадрон з 14 танків Challenger 2 і близько 30 САУ AS90 калібру 155 мм. Британія стала першою країною, яка погодилась відправити свою важку бронетехніку в Україну.

Challenger 2 є одним із найбільш важкоброньованих серед західних танків. Його головне озброєння – 120-мм гармата L30A1 завдовжки 55 калібрів. Боєприпаси – бронебійні підкаліберні і осколково-фугасні, включно з унікальними HESH – бронебійно-фугасними. Останні дозволяють ефективно знищувати укріплення та легкоброньовану техніку противника на дальностях до 8 км.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine