За пособництво окупантам директорка Херсонської школи №35 Наталія Юрченко отримала повідомлення про підозру

Головне управління Національної поліції в Херсонській області повідомило про підозру у вчиненні кримінального злочину директорці Херсонської загальноосвітньої школи №35 Наталії Юрченко. За пособництво державі-агресору їй загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Наталя Юрченко, фото з соцмереж

Повідомлення про підозру оприлюднене на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.

У документі йдеться, що окупаційний «департамент освіти і науки ВЦА Херсонської області» своїм «наказом» від 15 липня 2022 року передбачив створення на базі Херсонської ЗОШ №35 так зване «государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Учебно-воспитательный комплекс №35 города Херсона». Цей фейковий заклад очолила директорка школи №35 Юрченко Наталія Володимирівна, 1 червня 1976 року народження. 

«Юрченко підтримала дії та рішення окупаційної адміністрації щодо інтеграції «навчально-виховного комплексу №35» в освітню систему РФ та про пошук кадрів для закладу», – йдеться в повідомленні про підозру.

Для реалізації злочинного умислу Наталія Юрченко з 31 серпня 2022 року встановила охорону з представників окупаційної адміністрації для обмеження доступу до школи проукраїнського педагогічного та технічного персоналу. А з серпня по листопад 2022 року вона забезпечила виплату зарплати працівникам так званого «навчально-виховного комплексу №35» в російських рублях. Ці гроші вона видавала їм особисто, готівкою. 

За вчинені дії Наталію Юрченко підозрюють у вчиненні кримінального злочину за ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору. Їй загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі. 

Як повідомляв ЦЖР, управління СБУ в Херсонській області повідомило про підозру гауляйтерам Дудчан Милівської громади Бериславського району Тетяні Абрамович і Горностаївки Каховського району Юрію Гранкіну. Їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі і конфіскація майна.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine