У першій хвилі постачань Україна отримає від 120 до 140 західних танків – Кулеба

У першій хвилі постачання Україна отримає від 120 до 140 танків від західних союзників. Зараз танкова коаліція налічує 12 учасників.

Крымской платформы

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба Фото: president.gov.ua

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, поки що рано називати всі країни коаліції та їх практичні внески, оскільки деякі з них ще мають ухвалити формальні рішення відповідно до своїх внутрішніх процедур.

«Можу лише зазначити, що у першій хвилі внесків Збройні Сили України отримають від 120 до 140 одиниць сучасних танків західних моделей. Це Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams. І дуже розраховуємо на Leclerc», – сказав глава МЗС.

Кулеба додав, що це не мало, але Україна продовжує працювати як над розширенням складу танкової коаліції, так і над збільшенням вкладів уже заявленими учасниками.

Очільник польського уряду Матеуш Моравецький заявив, що Варшава в координації з союзниками у НАТО може передати Україні будь-які інші повітряні засоби, як це було з МіГами. Варшава лобіюватиме на міжнародній арені постачання Україні винищувачів F-16, а також далекобійного ракетного озброєння.

Адміністрація президента США ретельно обговорить можливість постачання Україні винищувачів F-16.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine