СБУ та БЕБ провели обшуки у власників і топменеджменту «Укрнафти» та «Укртатнафти», зокрема у Коломойського

Новини
Обшук СБУ та БЕБ в помешканні Ігоря Коломойського, 01.02.2023 Фото: pravda.com.ua

Співробітники СБУ та Бюро економічної безпеки 1 лютого провели низку слідчих дій у рамках розслідування кримінальних проваджень про привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Зокрема, обшук був проведений у помешканні олігарха Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Вказується, що СБУ викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд. гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

«У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в рамках кримінальних проваджень документують 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їх активів.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників та бенефіціарів компаній.

У спецслужбі нагадали, що у листопаді 2022 року співробітники СБУ вжили превентивних заходів, щоб не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу у державну власність у робочому стані.

Це було зроблено після засідання Ставки верховного головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила рішення щодо забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта».

Співробітники СБУ та БЕБ перевіряли інформацію про багатомільйонні ухилення менеджментом компанії від сплати обов’язкового акцизного збору за 2022 рік.

Пресслужба СБУ опублікували фото обшуку помешкання одного з фігурантів справи, на яких його обличчя заблюрене. Однак низка українських ЗМІ від своїх джерел отримали та опублікували необроблені фото, на яких видно що це олігарх Ігор Коломойський.

Обшук СБУ та БЕБ в помешканні Ігоря Коломойського, 01.02.2023 Фото: pravda.com.ua

Нагадаємо:

  • У вересні 2022 року детективи НАБУ провели обшук у Ігоря Коломойського, правоохоронці вилучили документи, гаджет, а також завантажили його вміст. Обшук стосувався справи про заволодіння майном та коштами компанії «Укрнафта» майже на 13 млрд грн у цінах 2015 року.