Загарбники продовжують насаджувати громадянство РФ населенню окупованої Донеччини – Генштаб ЗСУ

Російські загарбники продовжують примушувати мешканців окупованих територій Донецької області отримувати російські паспорти.

паспорта

Фото: Александр Река/ТАСС

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

«Противник продовжує насаджувати російське громадянство громадянам України тимчасово окупованих територій Донецької області. У місті Горлівка тривають примусові заходи щодо отримання водіями нових посвідчень за російським стандартом, що за відсутності паспорта громадянина Російської Федерації є неможливим», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, працівникам транспортних підприємств загарбники визначили термін до 1 травня 2023 року.

«Тих, хто не виконає вимоги, будуть звільняти», – розповіли в Генштабі ЗСУ.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, без російського паспорта вже неможливо отримати деякі соціальні виплати, якими РФ як окупуюча держава зобов’язана забезпечувати населення окупованої території,  працювати в бюджетних і комунальних структурах. У планах загарбників «паспортизувати» мешканців захоплених територій якнайшвидше.

На окупованих територіях Донецької області росіяни під загрозою звільнення примушують працівників державних та комунальних підприємств отримувати паспорти РФ, а також писати заяви про відмову від українського громадянства.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine