Путін наказав до березня захопити Донецьку та Луганську області – ГУР

За даними військової розвідки, президент Росії Володимир Путін наказав своїм військам до березня повністю захопити території Донецької та Луганської областей. Є ознаки того, що РФ готується до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу України.

Президент РФ Володимир Путін та міністр оборони РФ Сергій Шойгу Фото: AP

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

«Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей», – сказав Черняк.

При цьому він зауважив, що Росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів та не має достатніх сил і засобів, щоб розпочати найближчими тижнями масований наступ на Україну з цього напрямку.

«Станом на сьогодні сформованих ударних груп немає. Немає загрози залучення Білорусі до повномасштабного вторгнення на боці Росії проти України, але це також, безумовно, ризики, які ми повинні враховувати», – зазначив представник ГУР МО.

Як повідомлялось, аналітики вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що президент РФ Володимир Путін намагається відтягнути частину підрозділів українських Збройних сил на північно-східний кордон, щоби розпорошити їх перед можливим наступом російської армії на інших напрямках.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine