СБУ заявила про викриття схеми розкрадання 119,5 млн грн, виділених на продовольче забезпечення ЗСУ

Служба безпеки України заявила про викриття масштабних схем розкрадання державних коштів, виділених на продовольче забезпечення підрозділів Сил оборони. Сума збитків, завдана Міністерству оборони, становить понад 119,5 млн грн.

За матеріалами слідства, посадовці одного з департаментів Міноборони уклали угоди з керівниками двох комерційних структур на постачання оптових партій продовольства до місць дислокації військових.

При цьому бюджетні гроші було переведено на рахунки підприємств, які навіть не мали виробничої бази і технологічного обладнання для надання відповідних послуг.

«Замість постачання до ЗСУ визначених обсягів продовольчої продукції учасники схеми виводили кошти у тінь через низку афілійованих фірм», – заявили в СБУ.

На підставі зібраних доказів двом керівникам підприємств, задіяних у схемі, вже повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Розслідування триває.

Також в Київській області СБУ викрило командира однієї з військових частин на розкраданні майже 2,4 млн грн, виділених на харчування особового складу.

Четверо його підлеглих-спільників та приватні підприємці вносили недостовірні відомості до звітної документації для приховування «відкату». Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру за статтями ККУ про привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Скандал довкола закупівель харчів Міністерством оборони за завищеними цінами неочікувано «підсвітив» кримчанина Олександра Лієва – ексміністра курортів і туризму АРК. Виявилося, що з початку 2022 року саме він відповідає за міністерські закупівлі. Від його підпису залежить у кого, за скільки і яку зброю та військову техніку купує держава Україна за кошти українських платників податків.

Ця новина спричинила резонанс через політичне минуле Лієва, в якому були корупційні скандали, зв’язки з проросійськими маргіналами і навіть загравання з окупаційним «урядом» Криму.

Тим часом Україну відвідали генеральні інспектори Пентагону, державного департаменту США та USAID. Партнери посилюють контроль за використанням американської військової, фінансової та гуманітарної допомоги. 

Читайте матеріал ЦЖР Дар’я Каленюк: Рєзніков має піти у відставку через держзакупівлі за завищеними цінами та Лієва

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine