Генералу міліції у відставці, депутату Херсонської облради Валерію Літвіну повідомили про підозру у посяганні на територіальну цілісність України

Новини
Валерій Літвін, генерал-зрадник. Фото з соцмереж

Херсонська обласна прокуратура повідомила про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, що призвели до загибелі людей і інших тяжких наслідків депутату Херсонської обласної ради від «Блоку Володимира Сальдо», генералу міліції у відставці Валерію Літвіну, який після окупації Херсонщини співпрацював з ФСБ та схиляв колишніх колег до роботи на загарбників. Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.

Слідство встановило, що на початку 2022 року Літвін Валерій Валерійович, 20 лютого 1964 року народження, почав співпрацювати зі співробітником 3 відділу 9 управління департаменту оперативної інформації ФСБ РФ Сєргєєм Сініціним (позивний «Сабір»), який на той час уже знаходився в окупованому Херсоні.

Як вказано в повідомленні про підозру, Валерій Літвін допомагав окупантам пропозиціями, кого можна залучити для роботи на державу-агресора у сформованих нею «державних» та «правоохоронних» органах на Херсонщині. Зокрема, він схиляв до співпраці з загарбниками колишніх колег з органів Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

Літвін підозрюється в скоєнні злочину, передбаченому ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 110 КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення і конфіскація майна.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Валерій Літвін працював радником голови Херсонської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку Бериславського району та директором з питань захисту економіки АТ «Херсонобленерго».

В Херсонській обласній раді він очолював постійну комісію з питань законності та правопорядку, боротьби з корупцією, рейдерством та контролю за діяльністю правоохоронних органів.

У 2015 році Валерій Літвін балотувався до Херсонської облради від проросійської партії «Соціалісти», але не був обраний.

Свою кар’єру Валерій Літвін починав водієм радгоспу ім. Ленінського комсомолу в його рідному Бериславському районі Херсонщини. З 1984 року пройшов шлях від дільничного інспектора міліції до начальника кримінальної міліції в Бериславському районі. З 1998 року очолював Новокаховський міський відділ УМВС, з 2000 року – Суворовський районний відділ Херсонського міського управління УМВС.

У 2003 році Літвін обіймав посаду першого заступника начальника Ялтинського міського управління міліції в АР Крим. З 2003 по 2005 роки очолював управління МВС України у Вінницькій області, а потім очолював управління МВС в Херсонській області.

За роки своєї служби Літвін був нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» і отримав більше 80 відомчих нагород та відзнак, у тому числі «Почесний працівник МВС України».

Весь час Валерій Літвін намагався впливати на кадрові призначення і місцеву політику в Бериславському районі, який вважав своєю «вотчиною».

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.