Українські військові вирушили навчатися керувати системами ППО/ПРО SAMP/T-Mamba – Повітряні сили ЗСУ

Новини
Система ППО/ПРО SAMP/T-Mamba Фото: coccardetricolori.it

Українські військові вже вирушили на навчання керуванням системами протиповітряної та протиракетної оборони SAMP/T-Mamba, які Україна отримає від Франції та Італії для захисту від повітряних та ракетних атак Росії.

Про це повідомив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.

«Щиро дякую Урядам Франції та Італії за ухвалене рішення стосовно надання систем ППО/ПРО SAMP/T-Mamba, для захисту України від ракетного терору Росії та посилення системи протиповітряної оборони держави. Негайно прийняв рішення про відрядження необхідної кількості підрозділів зенітних ракетних військ на навчання. І вони вже в дорозі», – заявив Олещук.

Він додав, що українські військові повернуться з навчання навесні.

«Чекаємо наших фахівців із нетерпінням, бо навесні вони повернуться в Україну не з порожніми руками, а із знаннями, уміннями та самими комплексами SAMP/T-Mamba», – зазначив Олещук.

Зенітний ракетний комплекс дальньої дії SAMP/T-Mamba розробив європейський консорціум Eurosam (MBDA Italy, MBDA France, Thales). Система може знищувати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км на висоті до 25 км. Комплекс здатний боротися з балістичними ракетами на відстані до 25 км і аналогічній висоті. ЗРК побудований на основі французької твердопаливної зенітної ракети Aster-30.

Як повідомлялось, 4 лютого 2023 року Франція та Італія узгодили передачу Україні систем протиповітряної та протиракетної оборони SAMP/T-Mamba, які мають бути відправлені ЗСУ навесні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.