Клименко став новим головою Міністерства внутрішніх справ

Верховна Рада призначила Ігоря Клименка міністром внутрішніх справ. Він виконував обов'язки міністра у зв'язку із загибеллю Дениса Монастирського в авіакатастрофі.

Рішення підтримав 321 депутат, проти – 0, утримались – 19 (14 з них — з фракції Європейська солідарність, чотири — з Голосу), не голосували – 19.

Ігор Клименко з вересня 2019 року був головою Національної поліції.

Ігор Клименко народився 25 жовтня 1972 року у Києві. У 1994 році закінчив Харківський військовий університет. До 1997 проходив військову службу у ракетній військовій частині. В органах внутрішніх справ служить з 1998 року, пройшов кар`єрний шлях від психолога Центру практичної психології Управління МВС у Харківській області до начальника Департаменту і заступника голови Нацполіції України. Учасник миротворчої операції на території колишньої Союзної республіки Югославія у Косово. У 2014 році брав безпосередню участь в Антитерористичній операції на Донбасі.

Нагадаэмо:

  • 18 січня 2023 року у Броварах біля дитячого садка впав та розбився гелікоптер ДСНС Airbus Helicopters H225 Super Puma, на борту якого перебувало керівництво МВС. Зокрема, під час виконання службових обов’язків загинули міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, його перший заступник Євген Єнін, державний секретар МВС Юрій Лубкович. Загалом загинули 14 осіб, із них одна дитина, постраждали 25 осіб, із них 11 дітей.
  • Журналіст та засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов повідомив, що Норвегія відмовилася використовувати гвинтокрили Airbus Helicopters H225 Super Puma, подібні тому, який розбився 18 січня в Броварах, а колишній глава МВС Арсен Аваков у 2018 році купив гвинтокрили для потреб МВС і ДСНС. В угоді прописали, що 34 гвинтокрили мають бути новими, а 21 – вживаними, 2007-2012 років випуску зі ступенем зносу 50%. Вживані були саме ті, які літали в Норвегії.
  • Співробітники Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань провели обшуки у колишнього міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова у зв’язку з катастрофою у Броварах гвинтокрила Airbus Helicopters H225 Super Puma, що належав ДСНС. Ці машини були закуплені у 2018 році для потреб МВС та ДСНС.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine