Рада зробила перший крок до прозорості незбройних оборонних закупівель для ЗСУ

Новини
Prozorro

Верховна Рада зробила крок до прозорості незбройних оборонних закупівель, проголосувавши за законопроект №8381 у першому читанні.

Про це заявила нардепка, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

«Від реєстрації до голосування минуло два тижні. Сподіваюся, втримаємо темп і вже скоро проголосуємо в цілому. Тим часом, ми поки що не побачили ні виправлених договорів на забезпечення військових харчуванням, ні оновлені ціни на продукти для армії на 2023 рік. Із нетерпінням чекаємо на інформацію від Міністерства оборони», – заявила вона.

Як додав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, наразі триває робота над швидким ухваленням законопроєкту в другому читанні.

«Ось і перший реальний крок для вирішення проблеми із закупівлями для військових – Рада ухвалила в першому читанні законопроект №8381. Проголосували його за два тижні після подання головою антикоркомітету ВРУ Анастасією Радіною. Експерти ЦПК виступили співавторами», – йдеться в повідомленні.

За словами Шабуніна, наразі триває робота над швидким ухваленням в другому читанні.

«Це дозволить бачити ціни за одиницю продуктів для військових та договори. Поки Резніков піарився на «Military Prozorro» під час пресконференцій, команди Мінекономіки та Prozorro вже без його участі працюють над модулем, передбаченим в законопроекті. За що останнім велика подяка», – підсумував глава ЦПК.

Нагадаємо:

  • Міноборони України підписало договір на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, які дислоковані у тилових регіонах, на загальну суму 13,16 млрд грн. Контракт укладений із ТОВ «Актив компані» зі статутним капіталом у тисячу гривень та всіма ознаками фірми-«прокладки». При цьому ціни на найбільш ходові харчі у межах угоди виявилися завищеними у 2-3 рази порівняно з роздрібними цінами у магазинах Києва, пише журналіст та засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов у матеріалі для видання ZN.UA «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».
  • Договір з «Актив компані» від імені Міноборони підписав Богдан Хмельницький – директор департаменту держзакупівель, у якого влітку проводили обшуки у справі щодо розкрадань на поставках амуніції для військових.
  • Автор розслідування про корупційні закупівлі харчів для Міноборони, засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов розповів, як кілька тижнів намагався достукатися до чиновників у високих кабінетах, після чого вирішив оприлюднити документи публічно.