Росіяни укріплюються у Запорізькій та Луганській областях, бо не знають, де буде наступ ЗСУ – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що російські загарбники укріплюються у Запорізькій та Луганській областях, бо не знають, де розпочнуть свій наступ Збройні Сили України.

Протитанкові «зуби дракона» так званої оборонної «лінії Вагнера» неподалік міста Гірське на окупованій Луганщині Фото: РИА ФАН

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

За даними розвідки, станом на 7 лютого Росія додатково посилила оборонні укріплення у центральній частині Запорізької області на півдні України, особливо поблизу села Тарасівка. Крім того, станом на 8 січня РФ встановила оборонні укріплення між містами Василівка та Оріхів.

«Незважаючи на те, що Росія зосередила свої оперативні зусилля на центральній частині Донбасу, вона, як і раніше, занепокоєна захистом крайніх ділянок своєї розширеної лінії фронту. Про це свідчить продовження будівництва оборонних укріплень у Запорізькій та Луганській областях та перекидання особового складу», – йдеться в огляді.

Як вказують у британській розвідці, лінія фронту Росії в Україні становить приблизно 1288 км, а лінія фронту в окупованій Росією Запорізької області – 192 км.

«Великий український прорив у Запоріжжі серйозно поставив би під сумнів життєздатність російського «сухопутного мосту», що з’єднує Ростовську область Росії та Крим; успіх України в Луганську ще більше підірве оголошену військову мету Росії «звільнити» Донбас. Рішення про те, якій з цих загроз надавати пріоритет, ймовірно, є однією з центральних дилем для російських оперативних планувальників», – наголошується в огляді.

Рішення про протидію якій із цих загроз віддати перевагу, ймовірно, є однією з головних дилем для російських планувальників.

Як повідомляв ЦЖР, що російські війська формують оборонні лінії навколо бердянського аеродрому.

За інформацією ЦЖР, російські окупанти перетворюють територію захопленої Запоріжчини на фортецю: будують оборонні укріплення по всій території області, завозять «зуби дракона» і інші бетонні споруди, риють окопи. Найбільше фортифікаційних споруд в районі Токмаку, Василівки, Пологів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine