Окупанти віджали відомий ресторан у Мелітополі

Новини
Мелітопольский ресторан «Пан і пані», військовий РФ на площі Перемоги в Мелітополі. Фото: «Наш город», РИА Новости

Загарбники на тимчасово окупованих територіях продовжують віджимати бізнес. Починали з великих державних підприємств та промислових виробництв, тепер  перейшли до малого і середнього бізнесу. Зокрема у Мелітополі окупанти віджали у власників відомий ресторан «Пан і Пані».

Про те, як втратила свій бізнес в окупованому Мелітополі, Центру журналістських розслідувань розповіла рестораторка Олена Рудченко.

«Просто одного непрекрасного дня в ресторан зайшли озброєні люди: хтось пішов на кухню, частина лишилася на вулиці, а наляканому персоналу повідомили, що відтепер в них новий директор, – розповіла Рудченко, яка про захоплення свого бізнесу дізналася від знайомих, які залишилися на окупованій території. 

Вже інші знайомі повідомили рестораторці, що в приміщенні поміняли замки, а поруч зі входом тепер чергує охорона.

Пані Олена з чоловіком Олександром виїхали на підконтрольну територію Україні ще в вересні 2022 року, як тільки дозволили обставини . 

А допоки були в окупації, намагалися рятувати бізнес, утримувати співробітників і при цьому не стати частиною окупаційного порядку.

Підприємиця розповіла, що наприкінці травня 2022 року загарбники поставили вибір: або ресторан повноцінно починає працювати з 1 червня, або заклад відберуть і передадуть більш лояльним власникам. 

«Пан і пані» запрацював, і весь цей час власникам вдавалося не реєструвати його за російським законодавством, не платити податки в окупаційну казну, а також уникнути примусової паспортизації.

При цьому, за словами підприємиці, колектив отримував зарплату, і ніхто з співробітників не пішов за соціальними виплатами від окупантів.

Що буде з популярним закладом тепер та хто саме тепер керує в її ресторані, власниця викраденого бізнесу не знає. Як розповідають пані Олені знайомі, що бачили нового «директора» в обличчя, він не місцевий.

ЦЖР повідомляв, що окупанти «віджали» та продали бізнес та дім родини секретаря міськради Мелітополя Романа Романова.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.