Подружжю-поліцейських Ігнатових з Херсонщини повідомили про підозру в колабораційній діяльності

Новини
Белозерка

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в колабораційній діяльності поліцейським з Білозерки Херсонської області Петру Ігнатову і Олені Ковальовій-Ігнатовій. Обидва вони добровільно погодились працювати в так званому «главном управлении министерства внутренних дел Херсонской области». За скоєний злочин їм загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Повідомлення про підозру Олені і Петру Ігнатовим опубліковані на офіційному сайті Офісу генерального прокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.

В документі вказано, що Ігнатов Петро Петрович, 3 лютого 1985 року народження, працював начальником одного з відділів Головного управління національної поліції (ГУНП) в Херсонській області. Наприкінці березня – на початку квітня 2022 року він, не погоджуючись з політикою української влади, вирішив працевлаштуватись у так званих правоохоронних органах РФ. Він отримав «посаду» «оперуполномоченного управления оперативно-технических мероприятий министерства внутренних дел Херсонской области» і звання «майора поліції» незаконного окупаційного органу. 

Його дружина Ковальова-Ігнатова Олена Вікторівна, 10 вересня 1982 р. н., раніше була керівницею хореографічного колективу «Фієста» Білозерської школи мистецтв, а з 2021 року – оперуповноваженою ГУНП в Херсонській області. Навесні 2022 року вона добровільно погодилась працювати «инспектором по особым поручениям отделения по режиму и защите государственной тайны отдела делопроизводства и режима главного управления мвд Херсонской области» та отримала спецзвання «капітан поліції» в незаконному органі. 

В травні 2022 року і Олену, і Петра Ігнатових звільнили з української поліції. Тепер їм обом загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі і конфіскація майна – за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв ЦЖР, СБУ повідомила про підозру у державній зраді депутатці від «Блоку Володимира Сальдо» і начальниці управління культури, освіти, молоді та спорту Білозерської селищної ради Херсонського району Ірині Козльонковій. За добровільний перехід на бік ворога та зайняття посади гауляйтерки Білозерки їй загрожує довічне позбавлення волі.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.