Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про новий пакет санкцій і торговельних заходів проти РФ, включаючи заборону на експорт усіх товарів, які РФ використовувала на полі бою в Україні.
Про це повідомляє сайт британського уряду.
Серед сотень товарів – авіаційні деталі, радіообладнання та електронні компоненти, які можуть бути використані російським ВПК, у тому числі у виробництві БПЛА. Окрім заборони експорту продукції, яку РФ використовувала на полі бою, Велика Британія також заборонить імпорт 140 товарів, включаючи вироби із заліза та сталі, оброблені в третіх країнах.
Військова розвідка засвідчила, що дефіцит комплектуючих у РФ внаслідок санкцій уже, ймовірно, впливає на її здатність виробляти обладнання для експорту, таке як бронетехніка, ударні гелікоптери та системи ППО, йдеться у заяві.
Наголошується, що сьогоднішні заходи завдадуть РФ та її військово-промисловому комплексу ще більшої шкоди, підриваючи військову машину Путіна, якій уже доводиться мобілізувати танки радянської епохи.
«Сьогодні ми накладаємо санкції на еліти, які керують ключовими галузями промисловості Путіна, і зобов’язуємося заборонити експорт до Росії всіх товарів, які РФ використовує на полі бою», – заявив Клеверлі.
Також під нові санкції потрапили топ-менеджери російської державної атомної енергетичної компанії «Росатом» та керівники двох найбільших оборонних компаній РФ, чотирьох банків та інші представники російської еліти.
Зазначається, що до санкційного списку потрапили 34 керівники, пов`язані з корпораціями «Ростех» та «Алмаз-Антей». Крім цього, санкції ввели проти шести російських організацій, які займаються виробництвом або ремонтом військової техніки для збройних сил РФ, в тому числі авіації та флоту.
Введено санкції і проти п`яти іранських керівників вищої ланки в Qods Aviation Industry, компанії, що виробляє безпілотники, які використовуються в Україні.
Заходи також посилюють тиск на російську еліту. До нового раунду санкцій увійшли:
Маттіас Варніг – близький друг Путіна, генеральний директор «Північного потоку-2», а раніше член правління російських енергетичних компаній «Транснефть» і «Роснефть»;
Любов Кабаєва – мати колишньої російської гімнастки і депутата держдуми Аліни Кабаєвої, яка нібито має близькі особисті стосунки з Путіним;
Олексій Дюмін – колишній головний охоронець Аутіна, який зіграв ключову роль в анексії Криму, брав активну участь у підтримці російських військових в Україні, включаючи запуск та підтримку школи підготовки безпілотників для російських військ;
Олексій Козак, син колишнього віцепрем’єра та соратника Путіна Дмитра Козака.
Також до списку санкцій увійшли 20 керівників Газпрому та Аерофлоту, включаючи голову Газпрому та колишнього прем’єр-міністра Росії Віктора Зубкова та двох чинних міністрів Росії.
Як повідомлялось, 22 лютого 2023 року Євросоюз продовжив до 24 лютого 2024 року дію обмежувальних заходів проти Росії у відповідь на незаконне визнання, окупацію чи анексію РФ тимчасово непідконтрольних уряду територій України.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter