США ввели санкції проти 22 громадян РФ та 83 російських компаній, до 200% підвищили мито на імпорт алюмінію з Росії

Новини
санкции
Колаж: Канал 24

Мінфін США оголосив про новий пакет санкцій щодо РФ. Під обмеження потрапили 22 громадян РФ і 83 російські компанії, а також понад 30 компаній з третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби американського відомства.

Санкції США оголошено стосовно дев’яти російських міністрів, включаючи голову Міненерго Миколу Шульгінова, міністра культури Ольгу Любимову, міністра спорту Олега Матицина, міністра праці та соцзахисту Антона Котякова та голову МНС Олександра Куренкова. Також до списку потрапили віцепрем’єр РФ Тетяна Голікова та заступник голови адміністрації президента РФ Магомедсалам Магомедов.

Під обмеження підпали глави низки російських регіонів, зокрема губернатор Хабаровського краю Михайло Дегтярьов, голова Туви Владислав Ховалиг та губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв. Також під санкціями опинилася ведуча телеканалу «Росія 1» Ольга Скабеєва. Крім цього, запроваджено візові обмеження щодо 1219 представників ЗС РФ.

Під американськими санкціями опинилися технопарк «Сколково» та пов’язані з ним компанії, «Московський кредитний банк», МТС Банк, банк «Лівобережний», Банк «Санкт-Петербург», Банк «Примор’я», «СДМ-Банк», «Уральський банк реконструкції» та розвитку», Уралсіб, Банк «Зеніт» та інші фінансові установи Росії.

Крім того, США включили до списку санкцій компанії, що управляють російськими активами – «ІК Велес Капітал» і CONFIDERI Pte Ltd, кілька підприємств військово-промислового комплексу, аерокосмічної галузі та виробників мікроелектроніки.

Під обмеження в новому пакеті санкцій підпали понад 30 компаній із третіх країн, «пов’язані зі спробами Росії щодо ухилення від санкцій, у тому числі – з незаконним обігом зброї та незаконним фінансуванням». Це організації зі Швейцарії, Болгарії, з Мальти та Кіпру.

Також з 10 березня 2023 року США встановлюють 200% мито на імпорт алюмінію та алюмінієвих продуктів із Росії.

  • Міністерство фінансів США й Державний департамент оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, олігарха Володимира Потаніна, мережі його організацій, а також інших осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • США ввели санкції на 13 компаній з різних країн за те, що вони допомагали Ірану продавати підсанкційну продукцію нафтопереробної та нафтохімічної промисловості.