Призначена окупантами гауляйтерка Чорнянки на Херсонщині, колишня фельдшерка Катерина Тесля здає своїх односельців російським військовим

Гауляйтеркою села Чорнянка Таврійської міської територіальної громади Каховського району, що на лівобережній частині Херсонщини стала колишня фельдшерка Катерина Тесля. Вона активно співпрацює з окупантами, здає їм своїх односельців і допомагає грабувати майно громади.

Катерина Тесля, колаборантка, фото з соцмереж. Стела на в’їзді у село Чорнянка, фото: gostinaya.net

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

За словами мешканців Чорнянки, Тесля Катерина Йосипівна, 4 травня 1971 року народження, з самого початку окупації перейшла на бік ворога.

«Її ніколи в селі не любили, тому її своєю помічницею взяв один із депутатів Таврійської міської ради з сусіднього Кам’янського старостату. Депутати з Чорнянки брати її до себе не хотіли. Катерина Тесля була членкинею виконавчого комітету Чорнянської сільради останнього, сьомого скликання. Колись вона працювала фельдшеркою в сільській амбулаторії, а останнім часом була на пенсії», – розповіли про неї джерела ЦЖР.

Допомагати росіянам формувати окупаційну владу в Чорнянці Катерина Тесля почала ще в червні 2022 року після того як весь апарат старостату відмовився працювати на ворога. Згодом вона почала роздавати так звану російську «матеріальну допомогу», «гуманітарку» і «пенсії».

Також Катерина Тесля допомогла російським окупантам грабувати майно громади, а останнім часом займається заселенням військових до покинутих будівель, власники яких виїхали з окупації.

Як повідомляв ЦЖР, староста Дивненського старостинського округу Новотроїцької територіальної громади Генічеського району Ларін Юрій Васильович перейшов на бік окупантів і разом із ними тероризує місцевих жителів. Він вимагає від людей оформлювати російські паспорти, віддавати загарбникам своє майно і погрожує видворенням вчителям, які відмовляються переходити на російські «навчальні програми».

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine