Російські війська втратили під Вугледаром елітний підрозділ морської піхоти – розвідка Британії

Британська розвідка вказує на зростання втрат російських військ на Сході України. Зокрема, під Вугледаром Донецької області зазнала непоправних втрат елітна 155-та бригада морської піхоти ЗС РФ, які російське командування компенсувало недосвідченими мобілізованими, внаслідок чого боєздатність цього підрозділу значно погіршилась.

Росіські військові виносять свого пораненного, Фото: соцмережі

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Британська розвідка опублікувала супутниковий знімок Вугледарського сектора зі знищеною російською технікою, яка, ймовірно, входила до складу 155-ї бригади морської піхоти, яка була на передньому краї останніх наступальних операцій.

«Морська піхота вважається елітною піхотою у складі російських Збройних сил. На відміну від такої ж престижної повітрянодесантної піхоти, морська піхота не дислокувалася в Україні як єдине велике з’єднання. Натомість окремі підрозділи були приєднані до груп військ, у яких домінують сухопутні війська», – йдеться у повідомленні.

Британська розвідка зазначає, що морські піхотинці РФ виконували одні з найскладніших тактичних завдань і зазнали величезних втрат. Водночас російське командування вирішило заповнити втрати недосвідченими мобілізованими.

«Цей недолік досвіду майже напевно посилює схильність російських офіцерів до мікроуправління, що, своєю чергою, знижує оперативну гнучкість. Існує реальна ймовірність того, що ослаблені підрозділи морської піхоти знову будуть кинуті в нові атаки біля Вугледара», – вказується в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine