Азовське море винесло на узбережжя Бердянської затоки горілу пшеницю. За інформацією мешканців окупованого військами РФ міста, течія могла принести зерно із Маріуполя, де була пожежа у сховищах на території порту.
Чорні смуги збіжжя з’явилися на одному з пляжів в центральній частині міста наприкінці минулого тижня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Під час нещадних бомбардувань та обстрілів у лютому-березні 2022 року, російські війська влучали по зернових терміналах в порту і на прилеглій території.
«26 лютого початок обстрілів по інфраструктурі, в тому числі продуктовій, стає зрозумілою складність поставки хліба в Маріуполь. Міською радою екстрено запущено виробництво соціального хліба. Отримання зерна для борошна було саме в районі зернових терміналів за погодженням з власником пшениці.Перший хліб на полицях магазинів – 28 лютого. Протягом 1-3 березня нанесення окупантами прицільних ударів по зерносховищам, млину, місцю випічки хлібу, аби спровокувати подальші хаос та голод. В результаті артилерійських обстрілів сталась пожежа, яка призвела до знищення близько 50 тис. тон зерна», – пригадує події річної давнини радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
25 лютого 2023 року до порту тимчасово окупованого Маріуполя зайшов балкер, ідентифікувати який наразі не вдалося.
Як повідомляв ЦЖР, Маріупольський порт розпочав перевалку вкраденого українського зерна влітку 2022 року, коли в акваторії було вже помічено чотири судна.
ЦЖР повідомляв про тотальне мародерство російських військових на нових українських окупованих терторіях. У фермерів відбирають або за копійки скуповують ранні овочі, які потім везуть до окупованого Криму. Туди ж тентованими вантажівками переправляють зерно, яке крадуть з елеваторів та складів у Херсонській та Запорізькій областях. Криму це зерно не потрібне, адже свого вдосталь, більше того, він відправляє зернові на незаконний експорт до Сирії та Єгипту. Але зараз збільшує обсяги перевалки. Ймовірно — за рахунок сотень тисяч тонн пограбованого збіжжя з нових окупованих територій. Детально про це розповіла Катерина Яресько, доцентка Харківського університету та розслідувачка проекту SeaKrime Центру Миротворець, в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).
Текстову версію інтерв’ю з Катериною Яресько, читайте за посиланням.
Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.
***
О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: