Замість вбитого «Блютуза» в. о. гауляйтера Любимівки на Херсонщині стала вихователька дитсадка, депутатка селищної ради Ірина Добрянська

Обов’язки гауляйтера Любимівської громади Каховського району на Херсонщині виконує вихователька місцевого дитсадка «Колосок», депутатка селищної ради від «ОПЗЖ» Ірина Добрянська, яка з самого початку окупації лівобережжя області перейшла на бік ворога. «Повноцінного» гауляйтера для Любимівки після смерті Андрія Штепи, більш відомого на прізвиська «Блютуз» і «Шнира», російські загарбники поки не знайшли.

Ірина Добрянська, колаборантка, фото з соцмережі. Стела на в'їзді до Любимівки, фото: wikimapia.org

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Після того як гауляйтер Любимівської селищної територіальної громади Андрій Штепа – «Блютуз» 22 грудня 2022 року згорів заживо в підірваній машині, стало відомо аж про три кандидатури на його місце. Однак окупанти ще не визначились, кого призначати на цю «посаду».

За даними джерел ЦЖР, поки обов’язки гауляйтера Любимівки виконує колаборантка, депутатка Любимівської селищної ради від партії «Опозиційний блок – За життя», вихователька місцевого дитсадка №2 «Колосок» Добрянська Ірина Анатоліївна, 12 березня 1963 року народження. Вона з самого початку окупації громади пішла на співпрацю з ворогом і отримала посаду «секретаря» окупаційної адміністрації в своєму селищі, допомагала проводити так званий «референдум» з «приєднання» Херсонщини до РФ 23-27 вересня 2022 року.

«Хто там за головного в окупаційній адміністрації Любимівки ніхто досі достеменно не знає. Тож саме Добрянську представляють як тимчасового наступника «Блютуза». З окупантами також співпрацює її чоловік Добрянський Сергій Дмитрович, 24 червня 1960 р. н. Вони розселяють російських військових у будинки місцевих мешканців і влаштовують репресії проти мирних людей», – розповіли ЦЖР мешканці Любимівки, яким вдалося виїхати на підконтрольну українську територію.

За їхніми словами, дуже хотів стати гауляйтером Любимівки один із відомих місцевих опозиціонерів, який навіть їздив до гауляйтера Каховки Павла Філіпчука випрошувати собі цю «посаду». Однак російські керманичі забракували його кандидатуру через те, що його рідний брат – «ярий бандерівець». Такий ярлик на нього почепили за те, що той досить давно проживає в США. Невдовзі після невдалої «співбесіди» опозиціонер виїхав до однієї з країн Євросоюзу.

Як повідомляв ЦЖР, гауляйтеркою Кам’янки Таврійської міської територіальної громади Каховського району на Херсонщині стала староста села Алла Федай. Вона допомагає окупантам роздавати російські «пенсії» і «соціальні виплати», а у вільний час погрожує односельцям спалити їхні хати.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine