У Бердянську окупанти сховали військову частину поміж житлових будинків

Новини
Бердянськ, будівля на вул. Морська, 45А, де окупанти згодом розмістили в/ч №94919, березень 2022 року. Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

Російські окупанти передислокували військову частину №94919 Міноборони РФ з Ростова-на-Дону до тимчасово окупованого Бердянська та розмістили її у житловому кварталі, використовуючи мирних мешканців як «живий щит» від можливих ударів Збройних Сил України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За даними з російських реєстрів, з 1 березня 2023 року у Бердянську по вул. Морська, 45А розташовується «Федеральное казенное учреждение ВЧ 94919» Міноборони РФ.

Начальник «ФКП ВЧ 94919» – Мурий Дєніс Гєннадьєвіч, який з 2013 року очолював аналогічні структури по всій Росії.

Раніше ця ж військова частина розташовувалась за адресою: м. Ростов-на-Дону, вул. Таганрозька, 135/2.

Ростов-на-Дону, будівля на вул. Таганрозька, 135/2, де розміщувалась в/ч №94919, 2021 рік. Фото: Google Street View

У березні 2022 року після окупації Бердянська російські військові заявляли, що у приміщенні на вул.Морській, 45А, вони нібито знайшли офіси шахраїв, які по телефону обкрадали банківські картки громадян РФ. Рік потому окупанти самі відкрили на тому ж місці свою «фінансову» установу.

Російські військові під час обшуків приміщень на вул.Морська, 45А, в окупованому Бердянську, березень 2022 року. Фото: скріншот відео пропагандистів РФ

Федеральне казенне підприємство (ФКП) – у Російській Федерації унітарне підприємство, засноване на праві оперативного управління. Рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію ФКП приймає Уряд Російської Федерації.

Тобто, ФКП ВЧ 94919 займається фінансовими питаннями у російській армії, співробітники виконують функції бухгалтерів та казначеїв.

Проте, ФКП ВЧ 94919 – це все ж військова частина і окупанти розмістили її в центрі мікрорайону «32-й округ», поблизу щонайменше десятка п’яти- і дев’ятиповерхових житлових будинків, поруч, наприклад, з підлітковим клубом.

Бердянськ, вул.Морська, 45А Фото: Google maps

Росіяни вчергове доводять, що люди на тимчасово окупованих територіях для них – це «живий щит» від ЗСУ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.