МЗС України про приїзд Путіна до Криму: Звільнення окупованих територій – це лише справа часу

Міністерство закордонних справ України зазначає, що звільнення усіх тимчасово окупованих українських територій, включно з Кримом та Севастополем – це лише справа часу. Таким чином зовнішньополітичне відомство відреагувало на приїзд 18 березня до українського півострова президента РФ Володимира Путіна, який «розшукується міжнародним правосуддям за скоєння воєнних злочинів».

Про це йдеться у коментарі МЗС до 9-х роковин проведення 16 березня Росією фейкового «референдуму про статус Криму» та 18 березня – з дня спроби незаконної анексії, коли були підписані так звані «угоди про приєднання Криму до Російської Федерації».

«Уже дев’ять років поспіль Кримський півострів потерпає від злочинного режиму Кремля, який перетворив його на військовий форпост, зону несвободи та утисків, агресії та терору проти всього і всіх, хто знайшов у собі сміливість чинити опір та відстоювати свої демократичні права та цінності», – зазначили у міністерстві.

У МЗС нагадали, що влаштований Росією 16 березня 2014 року незаконній «референдуму» в Криму, який був зрежисований Кремлем і пройшов під прицілом автоматів, суперечив Конституції і законам України, грубо порушив норми міжнародного права та не був визнаний міжнародною спільнотою.

«У вересні 2022 року Росія як під кальку повторила цей трюк, організувавши аналогічне пропагандистське дійство під назвою «референдуми» на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України. Як у 2014 році, так і у 2022 році вистава з референдумами не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Більшість територій, на яких вони були проведені у 2022 році, уже звільнені Збройними Силами України. Звільнення усіх інших тимчасово окупованих територій теж обов‘язково відбудеться. Це – лише справа часу», – наголосили у міністерстві.

У МЗС також зазначили, що високо цінують чітку та незмінну підтримку з боку міжнародного співтовариства, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, щодо суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що закріплена у резолюціях ГА ООН, рішеннях інших міжнародних та регіональних організацій.

«Висловлюємо вдячність за готовність наших міжнародних партнерів неухильно йти до повної деокупації усіх тимчасово окупованих територій України, включаючи АР Крим та м. Севастополь. Продовжимо докладати максимальних зусиль задля покарання Росії та її керівництва за злочин агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид в Україні», – йдеться в коментарі зовнішньополітичного відомства.

Президент РФ Володимир Путін в історико-археологічному парку «Херсонес Таврійський» із «губернатором» Севастополя Михайлом Развожаєвим, 18.03.2023. Фото: kremlin.ru

Як повідомляє прес-служба Кремля, 18 березня російський президент приїхав до окупованого Севастополя, де відвідав історико-археологічний парк «Херсонес Таврійський» та оглянув відкриті на його території дитячий центр «Корсунь» – філію «Артека» та дитячий художньо-естетичний центр, які складають освітній кластер.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine