Прирівняв до «фінансування тероризму». За використання гривні гауляйтер Каховки Павло Філіпчук пригрозив землякам шаленими штрафами і відправкою «на підвал»

Новини
Призначений окупантами «гауляйтер» Каховки Павло Філіпчук, прапор рф у центрі Каховки

Російські загарбники і їхні місцеві ставленики продовжують боротися з використанням гривні на тимчасово окупованій території Херсонської області. Гауляйтер Каховки, колаборант Павло Філіпчук пригрозив відправляти земляків «на підвал» і накладати на «порушників» шалені штрафи. Причому окупанти, за його словами, заборонили навіть використання гривневих карток при безготівковому розрахунку.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В поширеному 26 березня відео гауляйтер Каховки Павло Філіпчук пригрозив мешканцям територіальної громади «кримінальною і адміністративною» відповідальністю за використання гривні в розрахунках. За його словами, за такий «злочин» очікує штраф розміром у «сотні тисяч рублів», а також «примусові роботи» і навіть позбавлення волі. 

«Такі суб’єкти можуть бути притягнуті до відповідальності в напрямку фінансування тероризму, які перераховують гроші, переводять у готівку. Закликаю вас до розсудливості. Миру вам, добра і рівноваги», – заявив Філіпчук, пригрозивши «порушникам» негайними репресіями.

Як відомо, російські окупанти з перших же днів свого вторгнення в Херсонську область почали незаконно позбавляти волі мирних жителів і відправляти їх на примусові роботи. Тепер вони погрожують вчиняти це цілком відкрито. Крім того, з приходом загарбників більшість місцевих підприємств були розграбовані росіянами, а їхні працівники залишились без роботи. Та й рублі для розрахунків можуть отримувати лише колаборанти і ті, хто змушений був оформити собі російські «пенсії» і так звану «матеріальну допомогу».

Як повідомляв ЦЖР, російські загарбники та місцеві колаборанти посилюють примус до отримання паспортів РФ мешканцями тимчасово окупованих територій Запорізької області. До вересня, на який заплановані незаконні «вибори», гауляйтер Євген Балицький пообіцяв «паспортизувати» 80 відсотків населення окупованої Запоріжчини.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.