Окупанти примушують мелітопольських вчителів відмовлятися від громадянства України – Генштаб ЗСУ

Новини
Фото: РИА Новости

Російські окупанти примушують вчителів у тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області до 1 червня відмовитися від українського громадянства.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

«Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення тимчасово зайнятої території Запорізької області. Зокрема, у Мелітополі загарбники змушують вчителів шкіл терміном до 1 червня поточного року написати відмову від українського громадянства та отримати російські паспорти», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, російські загарбники та місцеві колаборанти посилюють примус до отримання паспортів РФ мешканцями тимчасово окупованих територій Запорізької області. До вересня, на який заплановані незаконні «вибори», гауляйтер Євген Балицький пообіцяв «паспортизувати» 80 відсотків населення окупованої Запоріжчини.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.