Російському військовому коменданту Нової Каховки Владіміру Ануфрієву, причетному до викрадень, катувань і вбивств мирних людей, повідомили про підозру

Новини
Владімір Ануфрієв
Владімір Ануфрієв

Національна поліція України 4 квітня заочно повідомила про підозру 35-річному російському військовому коменданту Нової Каховки Владіміру Ануфрієву. Саме він керував захопленням будівлі Новокаховської міської ради, видавав накази про викрадення, катування і вбивства мирних людей і жорстоко розганяв учасників проукраїнського мітингу 6 березня 2022 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри.

В ній йдеться, що участь в окупації Нової Каховки 24 лютого 2022 року брав 378 окремий батальйон оперативного призначення Південного округу військ національної гвардії РФ, командиром якого є підозрюваний, майор Ануфрієв Владімір Андрєєвіч, 25 червня 1987 р. н. Він мешканець міста Лабінськ російського Краснодарського краю, де й розташована його військова частина.

«З 26 лютого 2022 року російські військові встановили окупаційну владу на території Нової Каховки під керівництвом військового коменданта Владіміра Ануфрієва, систематично викрадали, катували, нелегально ув’язнювали та вбивали місцевих мешканців, порушуючи закони та звичаї війни», – йдеться в тексті підозри.

Саме Ануфрієв віддав наказ військовим національної гвардії РФ на жорстоке поводження з цивільним населенням і на розгін мирної акції протесту з застосуванням зброї та завдання тілесних ушкоджень демонстрантам 6 березня 2022 року в Новій Каховці. Перебуваючи на задньому дворі будівлі Новокаховської міськради підлеглі Ануфрієва почали стріляти з вогнепальної зброї та кидати світло-шумові гранати у натовп. Слідство встановило, що внаслідок жорстоких дій російських військових були поранені три людини, 1973-го, 1983-го і 2004-го років народження.

Також окупанти використали проти учасників мирної акції протесту гумові кийки, сльозогінний газ і димові гранати.

Про участь Владіміра Ануфрєва в окупації Нової Каховки і про те, що саме йому підпорядковувались гауляйтер міста Володимир Леонтьєв і так званий «радник голови ДНР» Валентин Мотузенко розповідав нині покійний секретар Новокаховської міськради Дмитро Васильєв, якого торік тримали в полоні півтора місяці.

«В один із перших днів окупації ми сиділи в міськраді з міським головою Нової Каховки Володимиром Коваленком і «атаманом Івановічєм» – так себе називав Валентин Мотузенко. «Атаман» заявив, що зараз представить нам військового коменданта. І тут заходить майор з шевроном Росгвардії, який представився Владіміром Андрєєвічєм. Цей майор пояснив, що Росгвардія закрила місто з метою недопущення сюди російських військових і запобігання мародерству. За його словами, між різними російськими підрозділами не було жодного зв’язку, тому росгвардійці не могли гарантувати безпеки для тих, хто наважиться виїхати за межі Нової Каховки. Дійсно, спочатку Росгвардія якось контролювала місто і не впускала сюди російських військових. Тоді там стався навіть інцидент, коли якісь чеченські ОМОНівці побилися між собою», – розповідав кореспонденту ЦЖР Дмитро Васильєв.

Саме військового коменданта Владіміра Андрєєвіча Дмитро Васильєв називав одним із головних винуватців свого викрадення 16 березня 2022 року.

Владіміру Ануфрієву повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 438 КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter