ФДМУ знову виставить на приватизацію Білгород-Дністровський порт, переможець попереднього аукціону не розплатився

Новини
Білгород-Дністровський морський торговельний порт Фото: facebook.com/slavskiy

Фонд державного майна України повторно виставить на приватизацію Білгород-Дністровський морський торговельний порт. Попередній аукціон не відбувся, оскільки його переможець – компанія «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова не сплатила кошти за лот.

Відповідна інформація опублікована на сайті ФДМУ.

«Фонд державного майна повторно виставить на приватизацію «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Минулий аукціон з продажу порту не відбувся, оскільки попереднім переможцем не були сплачені кошти за об’єкт», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось, 13 березня 2023 року ФДМУ провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу держпідприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», під час якого вартість активу зросла у 2,3 рази до 220 млн грн.

Таку суму запропонувала компанія «Укрдонінвест» бізнесмена Віталія Кропачова. Переможець аукціону мав 20 робочих днів на сплату вартості лоту. Договір купівлі-продажу може бути підписано лише після перерахування коштів до держбюджету.

Торги відбулися в державній системі Prozorro.Продажі.

Основним видом діяльності ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» є допоміжне обслуговування водного транспорту. Спеціалізується підприємство на перевантажені лісних вантажів, мінеральних добрив, залізорудних окатків, металопродукції та зернових вантажів. Захід суден здійснюється підхідним каналом морської частини Дністровсько-Царгородського гирла довжиною 1,5 км і Дністровсько-Лиманської частини – 14,5 км, глибина підхідного каналу – 3.0 м (паспортна 3.5-4.5 м).

Нині підприємство працює лише як «сухий порт». За 9 місяців 2022 тут перевантажено 272 тис. тонн вантажів (що на 270 тонн більше за попередній рік). Станом на вересень 2022 року борги порту становили 104 млн грн – їх повинен погасити покупець.

Нагадаємо: