Військових РФ карають ув’язненням у «зінданах» за пияцтво та порушення дисципліни – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що командири російської армії почали карати підлеглих ув’язненням в імпровізованих в’язницях-«зінданах» за порушення дисципліни та пияцтво, а також спробу розірвати контракти.

Фото: ТАСС

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Останніми місяцями російські командири, ймовірно, почали карати за порушення дисципліни, затримуючи порушників у «зінданах», які є імпровізованими камерами, що складаються з дірок у землі, закритих металевою решіткою. Кілька нещодавніх повідомлень з російського боку свідчать про те, що військовослужбовців відправляли у «зіндан» за правопорушення, включно з пияцтвом та спроби розірвати контракти», — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у британській розвідці, у перші місяці війни багато російських командирів ставилися більш толерантно ставились до порушників дисципліни, дозволяючи тим, хто відмовлявся служити, спокійно повертатися додому.

«З осені 2022 року з’явилося кілька все більш драконівських ініціатив щодо покращення дисципліни у військах, особливо після того, як у січні 2023 року командування операцією прийняв начальник Генштабу Валерій Герасимов», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine