Обмін полоненими у форматі «всіх на всіх» відбуватиметься поетапно – Координаційний штаб

Обмін полоненими у форматі «всіх на всіх» при досягненні з Росією відповідної домовленості відбуватиметься поетапно, а не в один день.

Звільнені з російського полону українські військові, 10.04.2023 Фото: facebook.com/koordshtab

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за підсумками зустрічі з родинами військовослужбовців, які перебувають у полоні РФ. Участь у зустрічі також взяли представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Як зазначається, рідні бояться, що під час імовірного обміну «всіх на всіх» російська сторона може повернути тільки тих, кого підтвердив МКЧХ, а непідтверджених «залишать працювати на копальнях».

«Ризики дійсно є. Ми їх усі враховуємо. Усі кроки будуть зваженими й усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін «всіх на всіх», він очевидно відбудеться поетапно, а не в один день», – йдеться у повідомленні.

Співробітниці МКЧХ нагадали, що офіційні підтвердження полону надходять від Міноборони РФ до центрального офісу організації у Женеві й звідти – до Національного інформаційного бюро України (НІБ). Відвідини й анкетування МКЧХ у місцях утримання є не офіційним, а фактичним підтвердженням полону: тоді Червоний Хрест повідомляє рідним, що людина жива і перебуває у неволі.

Анкетування є доказом полону, яким оперують представники України під час перемовин.

«НІБ може видати відповідний документ про підтвердження полону, коли воно зроблене Міноборони РФ. Але будь-яка неофіційна інформація про полон теж корисна для нашої роботи», – заначила представниця Червоного Хреста.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine