Отримав підозру у колабораціонізмі соратник Киви і голова окупаційного «Фонду майна Херсонщини» Сергій Чередніченко, про якого писав ЦЖР

Новини
Станіслав Чередніченко (праворуч) та Ілля Кива. Фото: informator.ua

За процесуального керівництва Херсонської облпрокуратури повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч.5 ст.111-1 КК України) мешканцю Полтави Сергію Чередніченко, соратнику Іллі Киви та голові створеного окупантами «Фонду майна Херсонської області», про якого писав Центр журналістських розслідувань.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

«За даними слідства, підозрюваний, який має соціалістичне партійне минуле, із ключовими особами окупаційної влади прибув на Херсонщину, щоб підтримати дії та рішення країни-агресора. У червні 2022 року він обійняв посаду так званого «голови Фонду майна Херсонської області»», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, підозрюваний забезпечує функціонування незаконно створеного органу при окупаційній владі, прийняття працівників на роботу, затверджує положення про структурні підрозділи так званого «Фонду», видає накази та розпорядження.

Досудове розслідування здійснюється УСБУ в Херсонській області.

Херсонська облпрокуратура не називає ім’я підозрюваного.

У грудні 2022 року ЦЖР у матеріалі «Як Росія заганяє у свої реєстри український бізнес» писав, що створений окупантами «Фонд имущества Херсонской области» очолив скандально відомий громадянин України з Полтави Чередніченко Сергій Іванович, якого розшукує Нацполіція. Саме він підняв людей на бунт у Санжарах на початку пандемії COVID-19, повідомивши в соцмережах, що в місто везуть усіх туристів, повернених із Китаю.

Чередніченко – соратник Іллі Киви і екс-керівник його Соціалістичної партії. З Херсонщиною його пов’язував загиблий заступник гауляйтера Херсонщини Кирило Стремоусов, який до війни очолював кивиних соціалістів у області.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.