У Каховці окупанти залякують та погрожують виселенням місцевим мешканцям для прискорення примусової паспортизації

Новини
Фото: РИА Новости

На Херсонщині російські окупанти залякують мобілізацією та погрожують виселенням місцевим мешканцям у Каховці для прискорення примусової паспортизації.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

«Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення в Каховці тимчасово зайнятої території Херсонської області. Аби прискорити цей процес, загарбники проводять демонстративні рейдові заходи, які мають на меті залякати місцеве населення можливою мобілізацією та відчуженням майна», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, окупанти здійснюють поквартирні та побудинкові обходи. Проводять перепис населення та чинять психологічний тиск, примушуючи отримувати паспорти РФ.

«Також ворог погрожує українським громадянам, які відмовилися від отримання російського паспорта, примусовим виселенням із власних осель та відключенням від електроенергії», – додали в Генштабі ЗСУ.

Як повідомляв ЦЖР, президент РФ Владімір Путін затвердив «порядок проживання в РФ» для українців з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей України. Цей порядок передбачає «депортацію з Росії» громадян України, які до 1 липня 2024 року відмовляться набувати російське громадянство.

Загарбники на тимчасово окупованих територіях України примусово паспортизують дітей від 14 років. Окупанти погрожують позбавляти батьківських прав батьків підлітків, які не отримали паспорт РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.