Путін підписав указ про депортацію з окупованих територій тих, хто відмовився від громадянства РФ

Новини
паспорт РФ

Президент РФ Володимир Путін затвердив «порядок проживання в РФ» для українців з тимчасово окупованих теріторий Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей України. Цей порядок передбачає «депортацію з Росії» громадян України, які до 1 липня 2024 року відмовляться набувати російське громадянство.

Згідно з указом, «іноземцями вважатимуться ті громадяни, які заявили про своє бажання зберегти наявне у них громадянство або залишитися особами без громадянства, а також не склали присягу громадянина РФ».

Путін вирішив, що мешканців захоплених українських територій, які вважаються «іноземцями» і «створюють загрозу національній безпеці», окупанти «депортуватимуть із Росії».

Зокрема, йдеться про людей, які «виступають за насильницьку зміну основ конституційного ладу», планують «теракти», підтримують «екстремізм» або беруть участь у «несанкціонованих акціях».

Згідно з указом, окупанти вважатимуть «іноземцями» громадян, які мешкали на окупованих українських територіях на день їх «включення» до складу Росії, та громадян (що раніше проживали та виїхали до РФ), які зголосилися зберегти колишнє громадянство і не склали присягу громадянина РФ.

ЦЖР повідомляв, що першочергово окупанти паспортизували співробітників комунальних та бюджетних підприємств.

Більше дізнатись про примус до паспортизації на тимчасово зайнятих територіях Запорізької області можна в матеріалі ЦЖР «Бери аусвайс – або вмирай».

Нагадаємо:

  • ЦЖР публікував цикл матеріалів «Як ФСБ ліпить терористів зі звичайних людей». Це цивільні мешканці Мелітополя, Запоріжжя, Херсона і Генічеська, яких утримують у СІЗО Сімферополя і в Лефортово у Москві. Їх викрали на окупованих територіях півдня, жорстоко катували, добиваючись зізнання у підготовці або й здійсненні терористичного акту, а потім передали слідчим ФСБ у Криму та Росії, які й запустили цілий конвеєр фальсифікованих справ про міжнародний тероризм.
  • Про СІЗО №2 Сімферополя, таємну тюрму ФСБ, дивиться у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар «Таємні тюрми ФСБ в Криму і на півдні».