За перехід на бік ворога отримав підозру Віктор Костян, заступник директора Бериславської центральної районної лікарні на Херсонщині

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності 63-річному Віктору Костяну, заступнику директора КНП «Бериславська центральна районна лікарня» зі звільненої частини Херсонщини. Він добровільно погодився очолити захоплене окупантами комунальне підприємство і допоміг їм зареєструвати його за російським законодавством.

Віктор Костян, колаборант. Фото: скріншот окупаціного ЗМІ

Про це йдеться в тексті підозри Служби безпеки України, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Віктор Костян добровільно погодився очолити захоплену російськими окупантами Бериславську центральну районну лікарню. В липні 2022 року на зборах колективу він оголосив себе «в. о. головного лікаря» і почав формувати штатний розпис лікарні.

«Він проводив реєстрацію підприємства за законодавством країни-агресора, залучав медичний персонал до переходу на роботу до незаконно створеної на його базі «больницы», формував та надавав звітність про свою діяльність окупантам», – йдеться в тексті підозри.

За скоєний злочин Віктор Костян може бути позбавлений волі на строк від п’яти до десяти років – за ч. 5 ст. 111-1 КК України (Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора).

Як повідомляв ЦЖР, 12 травня в захопленій російськими окупантами Каховській центральній лікарні і Каховському центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явився новий «головний лікар» Алєксандр Шиловіч з Санкт-Петербурґа. Він військовий хірург і юрист, був членом фракції КПРФ у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа, а до 2021 року працював чиновником в Амурській області РФ. У минулому році він їздив оперувати поранених російських військових в окупованому Криму.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine