Новим «керівником» лікарні в Каховці загарбники призначили військового хірурга та юриста з РФ Алєксандра Шиловіча, який лікував поранених окупантів у Криму

Новини
Росіянин Алєксандр Шиловіч, призначений окупантами «головний лікар» Каховської центральної лікарні. Фото з соцмереж

12 травня в захопленій російськими окупантами Каховській центральній лікарні і Каховському центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явився новий «головний лікар» Алєксандр Шиловіч з Санкт-Петербурґа. Він військовий хірург і юрист, був членом фракції КПРФ у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа, а до 2021 року працював чиновником в Амурській області РФ. У минулому році він їздив оперувати поранених російських військових в окупованому Криму.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань Олег Батурін.

За словами мешканців Каховки, нового «головного лікаря» Шиловіча Алєксандра Ніколаєвіча, 1 серпня 1972 р. н., колективу місцевої лікарні ніхто не представляв. Він з’явився в закладі в другій половині дня 12 травня, а в понеділок 15 травня зібрав лікарів і заявив, що тепер він тут новий керівник. Разом із ним була присутня тепер уже колишня «керівниця» лікарні Валентина Шкурат, яку Шиловіч представив своєю заступницею.

Як вказано на сторінці Алєксандра Шиловіча в соцмережах, він навчався у Санкт-Петербурзькому інституті (філії) Всеросійського державного університету юстиції, військово-медичній академії ім. С. Кірова, Томському військово-медичному інституті і Амурській державній медичній академії, 10 років відпрацював військовим хірургом. У 2007-2013 роках він працював у Законодавчих зборах Санкт-Петербурґа – головним консультантом з промисловості депутата Владіміра Зуйкова і членом фракції КПРФ, а також заступником керівника юридичної служби Санкт-Петербурґського міського комітету КПРФ. З 2005 по 2014 роки він очолював зареєстроване в цьому ж місті ТОВ «Центр медправа» і активно консультував призовників на сайті військової колегії адвокатів Росії.

Потім Шиловіч переїхав до Амурської області РФ, де працював спеціалістом управління регіонального розвитку Агентства з розвитку людського капіталу на Далекому Сході та Арктиці, заступником голови адміністрації міста Ціолковський та членом координаційного центру з будівництва військового космодрому «Восточний» від Федерального медико-біологічного агентства РФ. У 2020 році Шиловіч брав участь у конкурсі «Лідери Росії. Політика» від міста Ціолковський. В березні 2022 року він зареєстрував в місті Свободному Амурської області ТОВ «Об’єднані медичні адвокати і юристи», хоча за кілька місяців до цього повідомив на своїй сторінці в соцмережах, що остаточно повернувся до Санкт-Петербурґа.

Наприкінці 2022 року Алєксандр Шиловіч постив свої фотографії з «відрядження до зони проведення спеціальної військової операції» на окупованій українській території. Серед них є фото, зроблені в його польовій операційній в Красноперекопську окупованого Криму.

Алєксандр Шиловіч у польовій операційній у Красноперекопську окупованого Криму. Фото з соцмереж

З початку травня окупанти заявляють про намір відродити фактично ліквідовану ними ж лікарню в Каховці. Нещодавно туди приїздив окупаційний міністр охорони здоров’я Херсонщини Артиш Сат для обговорення «відновлення роботи всіх відділень, забезпечення лікарні паливно-мастильними матеріалами і всім необхідним».

«Ходили чутки, нібито в лікарні відкриють реанімацію на два ліжка, але поки жодних змін там не спостерігається. Після того як окупанти взимку позакривали відділення і повивозили медичне обладнання, нічого не змінилося. Людям же доводиться їздити оперуватися до Скадовська і Криму», – розповіли ЦЖР мешканці Каховки.

Росіянин Алєксандр Шиловіч став уже п’ятим ставлеником окупантів у Каховській лікарні за останні вісім місяців. Першим був місцевий фармацевт Олександр Ірза. Наприкінці 2022 року він втік із міста і дорогою до Генічеська примудрився розбити службову автівку лікарні.

Другим окупаційним керівником лікарні був Ігор Васильєв, який очолював КНП «Обласна лікарня «Хоспіс» Херсонської обласної ради. Однак він «покерував» недовго і його звільнили нібито за розкрадання майна закладу. Саме при Васильєві окупанти оголосили так звану евакуацію лікарні і закрили переважну більшість її відділень.

Третім «керівником» лікарні 21 лютого цього року стала Марина Яремченко, лікарка-терапевтка херсонської «Першої приватної поліклініки», вдова знаного на Херсонщині лікаря, завідувача ортопедо-травматологічним відділенням обласної клінічної лікарні Олега Яремченка, померлого на початку 2019 року.

7 квітня 2023 року замість Марини Яремченко тимчасово виконуючою обов’язки «головного лікаря» лікарні стала колаборантка Валентина Шкурат, медична директорка і лікарка КНП «Каховський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Паралельно окупанти шукали нового керівника і пропонували цю «посаду» каховським медикам, але всі вони відмовились.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter