Путін підписав закон, що передбачає вибори на окупованих територіях України, а також депортацію їх мешканців

Президент РФ Володимир Путін підписав поправки до закону «Про військовий стан», які, зокрема, передбачають проведення виборів на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорожської та Херсонської областей України, а також можливість депортації їх мешканців.

Громадський штаб «Единой России» в окупованому Мелітополі. Фото: РИА Новости

Документ опублікований на порталі правової інформації РФ.

Відповідно до закону, вибори на окупованих Росією територіях України можуть проводитись після консультацій із Центрвиборчкомом, Міноборони РФ та ФСБ. Документ також дозволяє проводити голосування як на всій території, де запроваджено військове становище, так і лише на її частині.

Крім того, закон надає право владі депортувати мешканців окупованих територій України, де введено військовий стан, до районів, де таке положення не встановлено.

Крім того, поправки до закону «Про військовий стан» також дозволяють затримувати на 30 діб за порушення заборон і обмежень, запроваджених президентом Росії на територіях з військовим становищем.

Військовий стан, згідно з російськими законами, дозволяє обмежувати права та свободи громадян. При цьому повноваження президента Росії та влади, в даному випадку окупаційної влади на окупованих територіях України, навпаки, розширюються.

Закон «Про внесення поправок в окремі федеральні конституційні закони» був ухвалений Держдумою РФ 18 травня 2023 року і схвалений Радою Федерації РФ 24 травня.

Як повsдомлялось, 28 квітня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким затвердив «порядок проживання в РФ» для українців з тимчасово окупованих теріторий Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей України. Цей порядок передбачає «депортацію з Росії» громадян України, які до 1 липня 2024 року відмовляться набувати російське громадянство.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine