Гауляйтером села Рубанівка на Херсонщині окупанти призначили Віктора Марченка, ексдепутата сільради від партії «Наш край»

Гауляйтером Рубанівської сільської територіальної громади Каховського району на Херсонщині окупанти призначили 31-річного Віктора Марченка. Останнім часом він працював оператором зерноочисного комплексу в селі Запоріжжя, був депутатом Демидівської сільради до її об’єднання з Рубанівкою від партії «Наш край». Він же балотувався на посаду голови громади від «Нашого краю» в 2020 році, але не був обраний.

Віктор Марченко, колаборант Фото: Facebook

Про призначення Віктора Марченка гауляйтером Рубанівки стало відомо з його інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу «Таврия», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Марченко Віктор Вікторович народився 12 січня 1992 року в Бериславі на Херсонщині. Він навчався в Горностаївці та Заводівці, закінчив Херсонський державний аграрний університет, працював агрономом, різноробом, вчителем хімії та біології, а останнім часом був оператором зерноочисного комплексу в селі Запоріжжя Рубанівської сільської територіальної громади.

У 2015 році Віктора Марченка обрали депутатом тодішньої Демидівської сільської ради від партії «Наш край», а в 2020 році він від цієї ж партії балотувався на посаду голови новоутвореної Рубанівської громади, але не був обраний.

Віктор Марченко, кандидат на посаду голови Рубанівської громади від партії «Наш край», вересень 2020 р. Фото: Facebook

Про свою біографію Віктор Марченко розповідав у своєму передвиборчому відео. Як доповнили ЦЖР мешканці Рубаніки, його дружина, Яна Марченко очолює фельдшерський пункт Великолепетиського центру первинної медико-санітарної допомоги на території Рубанівської громади.

В сюжеті пропагандистського телеканалу «Таврия» йдеться про те, що в тимчасово окупованому селі Рубанівка зараз спостерігається значний дефіцит ліків. Тут працює один аптечний пункт, тож людям доводиться їздити за ліками до інших населених пунктів.

Як повідомляв ЦЖР, восени 2022 року російські загарбники викрали голову Рубанівської громади Олега Куратова. Невдовзі після цього вони заявили, що Куратов нібито виступив на їхню підтримку і нібито сприяв підняттю російського прапору на захопленій будівлі сільської ради. Однак мешканці Рубанівки стверджують, що це не відповідає дійсності.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine