Екскерівника Скадовської лікарні в Херсонській області Костянтина Руденка, про якого писав ЦЖР, підозрюють у пособництві РФ

54-річного Костянтина Руденка, колишнього керівника КНП «Скадовська центральна міська лікарня» Херсонської області підозрюють в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору. Про його перехід на бік окупантів ЦЖР уже повідомляв у січні цього року.

Константин Руденко

Константин Руденко, Фото: Таврия

Про підозру Костянтину Руденку заочно повідомила Національна поліція України, передає Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Костянтин Руденко, який на той момент очолював КНП «Скадовська центральна міська лікарня» в травні 2022 року добровільно погодився перейти на бік окупантів і отримав посаду «головного лікаря» незаконно створеної «Скадовской центральной городской больницы». 29 липня 2022 року Руденко видав «наказ про реорганізацію» центральної міської лікарні і КНП «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» в незаконно створену окупантами російську лікарню Скадовська та зареєстрував її в російському державному реєстрі юридичних осіб.

«Костянтин Руденко агітував людей влаштовуватися на роботу до незаконно створеної лікарні, видавав зарплату в російських рублях і агітував медиків проходити так звані курси підвищення кваліфікації в окупованому Сімферополі та російській Кабардино-Балкарії. В серпні 2022 року Руденко заборонив лікарям вносити дані до української електронної системи охорони здоров’я та організував видачу так званої російської гуманітарної допомоги», – йдеться в тексті підозри.

Крім того, Костянтин Руденко допоміг окупантам з проведенням на території захопленої ними лікарні незаконного референдуму з «приєднання» Херсонської області до РФ 23-27 вересня 2022 року і особисто контролював хід голосування. 

Про перехід Костянтина Руденка на бік ворога ЦЖР повідомляв у січні 2023 року. Він очолював лікарню Скадовська з 2017 по 2022 рік. За словами міського голови Скадовська Олександра Яковлєва, як тільки йому стало відомо про зраду Руденка, його одразу ж звільнили з займаної посади.

В 2020 році Костянтин Руденко балотувався до Скадовської міської ради від партії «Наш край», але не був обраний.

За скоєний злочин Костянтину Руденку повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111-2 і ч. 5 ст. 111-1 КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 12 років і конфіскація майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, підозру в пособництві державі-агресору отримала 53-річна Олена Кулик, т. в. о. генерального директора КНП «Верхньорогачицька лікарня» Верхньорогачицької селищної ради Каховського району. Як раніше писав ЦЖР, вона з перших днів окупації перейшла на бік російських загарбників і обіцяла підносити їм патрони, однак досі продовжує бути законною керівницею комунального некомерційного підприємства.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine