Російські окупанти поки не розікрали лікарню у Скадовську, направляють до неї на лікування хворих з лівобережної Херсонщини

Інформація про розкрадання російськими загарбниками комунального некомерційного підприємства «Скадовська центральна міська лікарня» не відповідає дійсності. Заклад, наскільки це можливо, продовжує працювати, а окупанти спрямовують до нього на лікування хворих з інших прибережних населених пунктів Херсонщини.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив міський голова Скадовська Олександр Яковлєв.

Він розповів, що після поширення Центром національного спротиву інформації про вивезення всього обладнання зі Скадовської лікарні російськими військовими він зв’язався з людьми, які залишаються в окупованому місті. 

«Ця інформація не відповідає дійсності. Достеменно відомо, що окупанти провели в лікарні «аудит», описали все наявне там майно. Але, за моєю інформацією, вони нічого звідти не вивозили», – прокоментував ЦЖР Олександр Яковлєв.

За його словами, зараз лікарня в Скадовську працює «настільки, наскільки це можливо». Головні проблеми в ній нині – нестача медичних препаратів і дефіцит медичних кадрів, частина з яких виїхала з окупації.

Про те, що лікарня в Скадовську продовжує працювати, підтвердили й інші джерела ЦЖР. Саме до Скадовська зараз спрямовують на лікування хворих з Олешок, Каховки, Нової Каховки. За словами пацієнтів, крапельниці, ліжка та інше обладнання там є в наявності.

Крім того, на співпрацю з окупантами пішов керівник КНП «Скадовська центральна міська лікарня» Руденко Костянтин Валерійович. Він зареєстрував заклад у російському державному реєстрі. 

Руденко Костянтин Валерійович Фото: Суспільне.Херсон

«Як тільки нам про це стало відомо, ми одразу ж його звільнили. Зараз нашу лікарню очолює Вікторія Грищук», – підтвердив міський голова Скадовська Олександр Яковлєв.

Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти примусово закрили центральні міські лікарні в Новій Каховці і Каховці. Також вони оголосили про закриття лікарень в Олешках Херсонського району, Верхньому Рогачику, Горностаївці та Великій Лепетисі Каховського району і Голій Пристані Скадовського району на лівобережній Херсонщині.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine